Siirry suoraan sisältöön

Laurea Certified Risk Officer continuing education, Laurea Leppävaara: HSAU20SU Laurea Certified Risk Officer, continuing education, Laurea Leppävaara

Opetussuunnitelman tunnus: HSAU19SU

Laajuus
5 op
Kesto
1 vuotta (5 op)
Aloituslukukausi
Syksy 2020
Opetuskieli
suomi

Kuvaus

Laurea Certified Risk Officer -riskienarvioinnin koulutus on suunniteltu kaikille riskienarvioinnin tai laadun kehittämisen parissa työskenteleville. Koulutus sopii erityisesti henkilöille, joille riskienarviointi ei ole päätyö vaan osa tehtävänkuvaa tai jotka aloittelevat uraansa riskienhallinnan parissa.

Osaamistavoitteet

Koulutuksen tavoitteena on tuottaa osallistujalle sellaisia riskienarvioinnin tietoja ja taitoja, joiden avulla hän pystyy analysoimaan riskejä sekä kehittämään niiltä osin omaa työympäristöään ja -tehtäväänsä.

Lisätiedot

Koulutus antaa hyvät valmiudet jatkaa opintoja esimerkiksi Risk Manager tai Katakri -pääauditoijakoulutukseen.

Näytä opintojen ajoitukset lukuvuosittain, lukukausittain tai periodeittain

Tunnus Opinnon nimi Laajuus (op) 2020-2021 Syksy 2020 Kevät 2021 1. / 2020 2. / 2021
HSAU19SU-1001
Laurea Certified Risk Officer

(Valitaan kaikki )

5
1500BO39 Laurea Certified Risk Officer 5
Yhteensä 5 5 5 0 5 0

Lukukausi- ja lukuvuosikohtaiset opintopistekertymät vaihtelevat valinnaisten ja vapaasti valittavien opintojen ajoituksesta johtuen.

Tunnus Opinnon nimi Laajuus (op)
HSAU19SU-1001
Laurea Certified Risk Officer

(Valitaan kaikki )

5
1500BO39 Laurea Certified Risk Officer 5
Siirry alkuun