•   Health Promotion During Infancy and Childhood R0141-3005 01.08.2021-31.12.2021  5 credits  (STG219SA) +-
    Learning outcomes of the course
    The student is able to
    - plan, implement and evaluate health promotion of families during infancy and childhood
    - implementing evidence based health promotion interventions when working with families.
    - take part multiprofessional work in personal, group and community level
    - implement state and local health political definitions

    Teacher in charge

    Anna-Kaisa Hankaniemi

    Mode of delivery

    40% Face-to-face, 60% Distance learning

    Learning materials and recommended literature

    erikseen Optimassa ilmoitettava materiaali (not translated)

    Teaching methods

    Verkkototeutuksena on luentoja Zoomissa, työpaja ja simulaatiokerta sekä asiantuntijapäivä. (not translated)

    Evaluation methods and criteria

    Opetukseen osallistuminen
    Verkkotehtävät
    Tentti T1-K5 (not translated)

    Language of instruction
    • Finnish
    Completion language(s)
    • Finnish
    Timing

    01.08.2021 - 31.12.2021

    Enrollment period

    24.05.2021 - 30.05.2021

    Group(s)
    • STG219SA
    Seats

    20 - 40

    Unit

    Laurea Otaniemi, sote

    Teacher(s)

    Anna-Kaisa Hankaniemi

    Further information for students

    Opintojaksolle osallistuminen edellyttää, että moduulien I-IV opinnot ja harjoittelut on suoritettu ennen syventäviin teoriaopintoihin tulemista. (not translated)

    Programme(s)

    Terveydenhoitajakoulutus (STY2), Laurea yhteinen (Finnish)

    Campus

    Laurea Otaniemi

    RDI portion

    1 credits

    Virtual portion

    3 credits

    Evaluation scale

    H-5

    Co-operation with working life and/or RDI

    Espoo ja Helsinki esimerkit työpajoissa, ohjaustilanteita Espoossa tarpeen mukaan (not translated)

    Students workload

    1op on 27h opiskelijan työtä. (not translated)

    Content and scheduling

    Lähiopetus
    Työpajat
    Simulaatiopäivä
    Tentti (not translated)

    Location and time

    Laurea Otaniemi (not translated)

    Evaluation criteria
    Satisfactory

    - käyttää johdonmukaisesti ammattikäsitteitä ja osoittaa perehtyneensä tietoperustaan - raportoida ja viestiä ammattimaisesti - toimia itsenäisesti toimintaympäristö huomioiden - ottaa vastuuta asiakkaan ja /tai yhteistyötahon kanssa toimimisesta ja heidän tarpeisiinsa vastaamisesta - kuvata oman toimintansa merkitystä yhteistyön onnistumiseksi - kuvata osaamistaan suhteessa opinnon osaamistavoitteisiin (not translated)

    Good

    - arvioida kriittisesti tietoa ja perustella toimintaansa tutkitun tiedon avulla - esittää ratkaisuja ammatillisiin tehtäviin luovuutta hyödyntäen - edistää ammatillista yhteistyötä sekä kehittää asiakas- tai kumppanisuhdetta - edistää toiminnallaan ryhmän yrittäjämäistä ja vastuullista työskentelyotetta - kuvata oman osaamisensa kehittymistä suhteessa opinnon osaamistavoitteisiin (not translated)

    Excellent

    - analysoida hankittua tietoa ja tehdä päätelmiä sekä yhdistää teoreettisen ja kokemuksellisen tiedon toisiinsa - arvioida tuotetun tiedon, taidon tai idean sovellettavuutta ja vaikuttavuutta muihin yhteyksiin - ennakoida asiakkaan ja/tai yhteistyötahojen tarpeita - arvioida ja kehittää ryhmän yrittäjämäistä ja vastuullista työskentelyotetta - arvioida osaamisen hyödyntämismahdollisuuksia sekä suunnitella omaa ja ryhmän kehittymistä (not translated)