Seppo Koponen
20% Lähiopetus, 80% Etäopetus
Oppimateriaali julkaistaan opintojakson Optima-työtilassa.
Toteutustapa on osin verkkopainotteinen monimuoto. Opintojakson aloitustapaaminen on kampuksella. Luennot ja keskusteluista järjestään verkossa. Opintojakson tehtävät tehdään verkossa.
Arviointi perustuu opintojaksolla kahteen tehtävään, joista toinen tehdään ryhmässä ja toinen yksin. Aktiivinen osallistuminen keskusteluihin luennoilla otetaan huomioon loppuarvioinnissa.
13.01.2022 - 16.04.2022
29.11.2021 - 05.12.2021
20 - 50
Laurea Leppävaara, tiko
Seppo Koponen, Juha Tontti, Outi Lappi
Tietojenkäsittelyn koulutus (NTA2), Laurea Leppävaara
Laurea Leppävaara
4 op
H-5
Toteutuksen tehtävät voi suorittaa opintojakson aikataulun mukaisessa järjestyksessä tai sitä nopeammin. Tehtävien arviointi tapahtuu työtilassa julkaistavassa aikataulussa. Myöhästyneitä tai ei-hyväksyttyjä tehtäviä on mahdollista palauttaa opintojakson päättymisen jälkeen työtilassa julkaistavan aikataulun mukaisesti.
Opiskelija on saanut osatehtävistä keskimäärin tyydyttävän arvioinnin.
Opiskelija on saanut osatehtävistä keskimäärin hyvän arvioinnin.
Opiskelija on saanut osatehtävistä keskimäärin kiitettävän arvioinnin. Opiskelja on saanut osatehtävistä hyvän arvioinnin sekä osallistunut aktiivisesti luennoilla keskusteluihin.