Placement 2 (15 cr)
Code: R0004-3021
General information
- Enrollment
-
25.11.2024 - 01.12.2024
Registration for the implementation has ended.
- Timing
-
01.01.2025 - 31.07.2025
Implementation is running.
- Number of ECTS credits allocated
- 15 cr
- Local portion
- 15 cr
- Mode of delivery
- Contact learning
- Unit
- 10 Liiketalous-, tietojenkäsittely- ja palvelualat
- Campus
- Laurea Leppävaara
- Teaching languages
- Finnish
- Seats
- 20 - 40
- Degree programmes
- Degree Programme in Restaurant and Event Management (PRA2), Laurea Leppävaara (Finnish)
- Teachers
- Leila Jaakkola
- Henry Lybäck
- Teacher in charge
- Leila Jaakkola
- Groups
-
PRA223KNRavintola- ja tapahtumaliiketoiminnan koulutus, päivätoteutus, K23, Leppävaara
- Study unit
- R0004
Learning outcomes
The student is able to
- evaluate his/her competencies and the requirements of working life
- develop and deepen his/her business competencies
- develop the business operations of an organization as a member of a professional team
- establish personal working life connections and act in networks
- evaluate his/her competencies and their development
- plan his/her study path and career
Teaching methods
The implementation plan is available in Finnish.
Employer connections
Harjoitteluun sisältyy kehittämiskohteiden tunnistamista työharjoitteluympäritössä (ja mahdollisesti kehittämisen toteuttamista). Se kirjoitetaan 2. harjoitteluraporttiin.
Exam schedules
Harjoittelu 2 ajoittuu opintoihin opiskelijan hopsin mukaan: 1. harjoittelu on tehty, opinnot ovat edenneet riittävästi tuottaen ammatillista osaamista ja edellytyksiä 2, harjoittelulle. Lue lisää Canvasissa työtilassa "Opiskelutaidot ja ammatillinen orientoituminen YY00BN52-3213", https://canvas.laurea.fi/courses/6496.
International connections
Harjoittelu on mahdollista suorittaa myös ulkomailla. Katso lisätietoa opiskelijaintrasta.
Completion alternatives
Tutkintosäännön (2024) mukaan "opiskelijalla on oikeus hakea osaamisen tunnustamista riippumatta siitä, missä, miten ja milloin osaaminen on hankittu. ... Laureassa osaamisen tunnistamista ja tunnustamista toteutetaan kahden eri menettelyn kautta: a) hyväksiluku (toisen korkeakoulun opinnoissa hankittu osaaminen) ja b) osaamisen näyttö (muulla tavoin hankittu osaaminen). Aloitteen osaamisen tunnistamisesta ja tunnustamisesta tekee opiskelija. Opiskelijan vastuulla on osoittaa ja todentaa osaamisensa." Lisätietoa hyväksiluvusta ja osaamisen näytöstä on opiskelijaintrassa.
Evaluation scale
Approved/Failed
Further information
Osallistumisen edellytyksenä on aina, että opetussuunnitelman mukaiset mahdolliset osaamisedeltävyydet (edeltävä opinto tai vastaava osaaminen) täyttyvät. Opiskelija vastaa itse edeltävyysehtojen huomioimisesta.